O nás

Poštové holuby som začal  chovať už ako  chlapec, ktorých som dostal od chovateľov z nášho okolia.

Ako 15-ročný som s chovom poštových holubov skončil. Vrátil som sa ku ním až v roku 2011 na podnet  môjho kamaráta Petra Šaradína, ktorý mi podaroval niekoľko holubov  s ktorými som začal aj závodiť v našej oblasti Považská Bystrica v klube Slavoj v ktorom som sa stal členom.Veľmi cenné rady pri závodoch dostávam od Petra Šaradína,Jozefa Brzého ,Jozefa Kasana či Vladimíra Vernarského.Veľkou oporou pri tomto koníčku je moja rodina ,hlavne moja manželka s, ktorou spoločne holubárime a navzájom sa doplňame pri práci okolo holubov,nesmiem zabudnúť ani na môjho otca,ktorý prispievá prácov pri stavbe a úpravách holubníkov.

O rok neskôr sme začali navštevovať úspešných chovateľov na Slovensku, ale aj výstavy a holubárske trhy v Kaseli. Nasledovali nákupy holubov od úspešných chovateľov holubov ako napríklad Vladimír Vernarský,Jozef Kasan,Jozef Brzý,rodiny Pripkových, z Belgicka rodiny Herbots či z Českej republiky Lubomíra Kubáčka.

Naše prvé úspechy prišli už v roku 2012 za prvé miesto v pretekoch mladých na závode  Rokycany.Bola to velká radosť po prvom roku holubárenia.V roku 2013 sme v našom klube Slavoj skončili v  pretekoch mladých na 3.mieste.No a rok 2014 bol pre nás zatial najúspešnejší ,lebo v pretekoch starých holubov na krátchých a stredných tratí  sme skončili v našej oblasti na 9.mieste.V tento rok sme mali úspech aj v Eso holuboch,kde nám skončil náš ročný samček ako 1.Eso Ročiak, ktorý skončil nakoniec na Slovensku na peknom 13.mieste v ročných holuboch.Tento rok bol pre nás úspešný aj na našej oblastnej výstave vo Sverepci v kategorý B (300km-600km),kde naša dvojročná holubica skončila pre nás na peknom 4.mieste.

Skúsenosti s predajom holubárskych produktov sme mali už skôr než sme začali holubáriť. Predávame krmivá od špičkového slovenského výrobcu kŕmnych zmesí pre holubov a to firmy Agrolens Čenkovce,z Belgicka je to hlavne krmivo Vandrobaeys a od poľského výrobcu Mrowca.

Vitamínové doplnky ponúkame od Slovenského výrobcu Pharmagal,z Českej republiky  Mikrop Čebín,Bioveta ,z Belgicka sú to produkty HERBOTS,Vandrobaeys,z Holandska to je Ropa-B z firmy Ropavet Pharmaceuticals B.V.Holandsko a ešte iné produkty ,ktoré si môžete pozrieť v našom eshope.Krmivá Vandronaeys a produkty Herbots sú dovážané priamo z Belgicka v spolupráci s firmou Castellar.

© 2015 holubarskepotreby.sk
holubarskepotreby.sk